-- Online Alışverişin Keyfini Çıkarın... 256 Bit Şifreli SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş Sistemi --

Sayfa Başlık Banner
Sayfa Başlık Banner

Yıkama tekniği kullanılarak ham bir terek üzerinde nasıl boyama yapılır?

Yıkama tekniği kullanılarak ham bir terek üzerinde nasıl boyama yapılır?
1 Yorum
Pratik Bilgiler 

Merhaba Sevgili Dostlar,

        Bugün size Annie Sloan Chalk Paint İle yıkama tekniğini ham bir terek üzerinde nasıl kolayca boyayıp evimizi güzelleştirebileceğinizi anlatıyor olacağım☺️ Annie sloan chalk paint ile astar ve zımpara yapmadan ahşap, metal, plastik hatta duvar bile boyayabilirsiniz.. Kuruma süresi çok az katlar arasında 24 saat beklemenize gerek yoktur. 2 saat sonrasında ikinci katımızı boyayıp sonrasında waxla su bazlı olan kokusuz boyamızı sabitliyebiliriz. sonrasında mı? Dokunduğunuzda kadifemsi bir hissiyat..

        Şimdi gelelim neler yapacağımıza; İşlem yapacağımız ürün hiç boyanmamış ham masif bir terek. İstediğim şey öncelikle masif ürünün ahşap dokularını ortaya çıkarmak .. Bizim mucizevi eskitme yapmak için kullandığımız ürünümüz olan Annie Sloan Dark Wax.. ☺️ Dark waxımızı açıyoruz ve fırça yardımı ile ürünümüzün üstüne dokuların içine geçecek şekilde iyice sürüyoruz.. Şimdi Dark Waxımızı temizleme işlemine geldik.. Eski pamuklu çarşaflarınız bunun için harika diyebilirim ya da amerikan bezi kullanabilirsiniz.. Penye kumaş önermiyorum. Sürme işlemi bittikten sonra clear waxımızdan birazcık bezimizin üzerine alıp dark wax sürdüğümüz alanın geneline yayıp iyice temizliyorum.. Rengim koyulaştı Ahşap ağaç dokularım şimdi çok daha güzel gözüküyor.. Yanıma ıslak bir bez alıp Annie Sloan Chalk Paint boyamı açıyorum içerisine 3 pıs su sıkıp iyice karıştırıyorum ve yıkama tekniğine başlıyorum.Hadi bakalım.. Wax işlemi yaptığım yerlere Annie Sloan Chalk Paint paris grey rengini gelişi güzel şekilde yüzeye sürüyoruz ve ıslak bezimizle üzerini siliyoruz.. Tabiki hepsini degil☺️ isli isli bırakıyoruz hafif hafif.. Chalk Paint boyamız 1 saatte kadar kurumuş olacak sonrasında boyamızı sabitlemek için clear wax sürüp temiz bezle dokunduğumuzda parmak içi kalmayacak kadar temizliyoruz..

        Şimdi geliyoruz tereğin iç kısmına annie sloan ile boyadığımız yüzeye stencil ile yazı yazmaya.. Stencili yerleştirip parmak yaldızımızı üzerine sürüyoruz ve kaldırıyoruz.. Bu uygulamadan sonra bir daha clear wax sürmemize gerek yok çünkü, gilding wax sürdüğümüz yerde kalır☺️ Ve tüm işlemlerimiz bitti ve terek kullanıma hazır duruma geldi.. Annie Sloan ile sizlerde kısa bir süre diliminde harikalar yaratabilirsiniz.. Evimizde artık beğenmediğimiz sıkıldım dediğiniz tüm ürünleri kolayca boyayabilirsiniz🥰 Unutmayalım ki mobilya boyama işlemlerinden sonra 15 günlük bir kemikleşme sürecimiz mevcut.. Ürünleri kullanabiliriz ama biraz daha hassas davranmalıyız.. Çünkü emek verdik ve onlar artık bizim göz bebeklerimiz..

        Bizler Haze Design Lab olarak İngiltereden gelen bu özel boyaları sizlere web sitemiz olan www.hazedesignlab.com veya shop.hazedesignlab.com adreslerinden ürünlerimizi online alışveriş ile satın almanıza olanak sağlıyoruz. Ürünlerimizi inceleyip her türlü sorunuz için bizlere kolayca ulaşabilirsiniz dostlar...

Sevgilerimle

Hanife Çınaroğlu


Yorumlar (1)

  1. Merhabalar, geçenlerde sizi tlf ile arayıp tam da bu konuyu sormuştum. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Yaşlıyım ve sık yapmayınca unutuyor insan😊. Söz uçar yazı kalır derler ya unuttukça okur pekiştiririm bilgimi. Çoook teşekkürler❤️🌺
    Misafir - 17.05.2020 20:55

Yorum Yaz

Whatsapp İletişim Hattı